///////////////////En iyi kamerada sohbetler sizlerle >>>> */*/ Rap Sohbet Kameralı Sohbet Sitesi 488// *-*


Evet sohbet severlerimiz.. Bugün Sara hastalığı nedir ne değildir o konunun üzerinde durmak ve bilgilendirmek istiyorum. Sara; Halk dilinde nöbet geçirme bayılma demektir. Epilepsi Sara aynı hastalığın ismidirler. Kısa süreli beyin fonksiyonlarının bozulması sonucu, beyin hücrelerinin ani hareketlenmesi, anormal elektrik boşalımı yaşanması sonucu ortaya çıkan kliniklik durumdur.
Epilepsi hastalığı 1 kaç nöbet ardarda gelmesi ve tekrarlayan nöbetler olmasıdır. Bu nöbetler gece gündüz demez her zaman tekrarlayabilir.
Geçirilen nöbetlerin kaynağı beynimizdir.Beynimizin düzenli çalışmasını engelliyecek olası bir durum nöbetlere neden olabilir. Gelişimsel anormallikler, anne karnında iken maruz kalınan enfeksiyonlar, doğum sırasında bebeğin oksijensiz kalması, menenjit, kafa travmaları, zehirlenmeler ağır metaller, karbon monoksit vb. beyin tümörleri, inme beyin kanamaları, aşırı alkol tüketimi gibi durumlar sara nöbetlerine yol açabilir.
Sara hastalığını tetikleyen durumlar şunlardır; Uykusuzluk, Alkol tüketimi, Düzensiz beslenme, Alınan uyarıcı maddeler, Çok parlak disco ışıkları ve görülen yüksek ateş nöbetlerin ortaya çıkmasını tetikler.
Nöbet geçiren bir kimseye yardımda sakin olmalıyız, hastanın başını yana yatırmalıyız ki gelen köpük v.s durumlarda geri kaçmasını önlemiş oluruz. Nöbet esnasında kendini yaralaması başına zarar gelmemesine dikkat etmeliyiz. Zoraki soğan koklatma, çenesini açtırma gibi durumlara kalkışmamalıyız.

Tepkiler:

Yorum Gönderme

Yasal Uyari

Eser Sahipleri ve İletişim.

 RapSohbet kameralı sohbet sitemiz hakkında yasal uyarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle kameralı sohbet sitemiz tamamen ücretsiz olup. Hiç bir ücret alınmadan ücretsiz eğlence amaçlı kurulmuştur.

 Sitemiz tamamen tanıtım amaçlıdır. Hiçbir ticari amaç gütmemektedir. Sitemizdeki yayınlanan videolar youtube tabanlı videolardır ve sorumluluk youtube sitesindeki yayıncılara aittir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, maresalhakan@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler.Hoş sohbetler dilerim.

Popüler Yayınlar

 
Top