///////////////////En iyi kamerada sohbetler sizlerle >>>> */*/ Rap Sohbet Kameralı Sohbet Sitesi 488// *-*Kaplumbagaları inceliyoruz 

Bugünkü yazımızda javasız sohbet chat sakinleri. Kaplumbagalar sürüngenler sınıfına girerler. 4 ayaklı olan kaplumbagalar uzun yaşarlar ve sıcak kurak iklim ayırt etmeden herşeye uyum sağlarlar. Kaplumbagaların zırhı andıran kalın kabukları vardır ve dişleri yoktur. Dişleri yerinde boynuzsu gagaları bulunmaktadır. Arka ve ön bacakları yaşadıkları ortama uyum sağlayarak gelişir..
Kaplumbagalar 2 çeşittir. Hepside akciger  solunumu yaparlar. Kaplumbagaların derileride zamanla kabuksu oldugu için düşer ve yenilenir. Kaplumbagalar herhangi bir saldırı veya kendini saklamak istedigi durumlarda boyunlarını içeri çekerek saklanırlar. Sırtlarında evlerinide taşırlar. Kaplumbagalar genelde otçuldurlar otla beslenirler. Kaplumbagalarda yag bezeleri olmamasına ragmen kış uykusuna yatarlar mart ve ekim ayları arasında.  Kaplumbagaların gözleri keskindir iyi görürler ve sarı rengi iyi ayırt ederler. Kulakları ise iyi duyamaz. Karada yaşayan kaplumbagalar hem etçil hemde otçuldur. Tatlı suda yaşayanlar ise sadece etçildir..
Bu yazımızda kaplumbagaları yaşamsal özellikleriyle tanımaya çalıştık.

Tepkiler:

Yorum Gönder

Yasal Uyari

Eser Sahipleri ve İletişim.

 RapSohbet kameralı sohbet sitemiz hakkında yasal uyarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle kameralı sohbet sitemiz tamamen ücretsiz olup. Hiç bir ücret alınmadan ücretsiz eğlence amaçlı kurulmuştur.

 Sitemiz tamamen tanıtım amaçlıdır. Hiçbir ticari amaç gütmemektedir. Sitemizdeki yayınlanan videolar youtube tabanlı videolardır ve sorumluluk youtube sitesindeki yayıncılara aittir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, maresalhakan@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler.Hoş sohbetler dilerim.

Popüler Yayınlar

 
Top